Na kru.pl składa się zespół z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży, choć sama marka gości na rynku dopiero od 2019 roku. Jakie są jej mocne i słabe strony? Czy warto jej zaufać?

Sporo promocji w kru.pl

Jeżeli oczekujesz od usługodawcy licznych rabatów i innych promocji, to w kru.pl będziesz się czuł jak u siebie. Obecnie (stan na 18.06.2020) zespół kru.pl świętuje swoje pierwsze urodziny, ale to nie on dostaje prezenty, lecz je rozdaje! Tylko teraz masz możliwość zamówienia hostingu www na 3 lata w cenie 1 roku! To świetna okazja, tym bardziej, że firma chwali się brakiem ukrytych kruczków.

Usługodawca oferuje obecnie 3 pakiety hostingu intenretowego m.in. z nielimitowanym transferem, domenami czy serwisami www. Pojemność wynosi - w zależności od wybranego planu - od 30 do 100 GB SSD. Obecne ceny (stan na 18.06.2020) wynoszą odpowiednio niecałe 77, 154 i 308 zł brutto. Nie musisz martwić się o certyfikaty SSL, które są w kru.pl bezpłatne, a także o domenę - rozszerzenie .pl lub .eu dostaniesz w gratisie!

Doskonała oferta dla laika

Nie znasz się na prowadzeniu własnej strony internetowej? Bez obaw - kru.pl zapewnia automatyczne instalatory i narzędzia. Takie aplikacje, jak np. opencart, Joomla!, magento czy PrestaShop nie będą wymagać od Ciebie jakicholwiek ingerencji. Dużą zaletą jest także wprowadzony intuicyjny panel Direct Admin, z którego mogą korzystać klienci kru.pl.

W kru.pl otrzymasz także kreator stron www i świetnie wyszkolony support, który jest dostępny przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie musisz długo czekać na odpowiedź, cieszy również polska lokalizacja serwerowni. Nie będzie też martwił się o kopie bezpieczeństwa (możliwy backup do 14 dni).

Jakość hosting wg internautów

Kru.pl jest młodą marką, za którą stoją doświadczeni ludzie. Mimo to niektórzy wyrażają obawy o możliwości wchłonięcia kru.pl przez większego gracza, co jednak nie powinno mieć nigdy miejsca. Dlaczego?

Otóż kru.pl broni się własną ofertą, a z obecnymi rabatami ma jeden z najlepszych stosunków jakości do ceny na rynku. Poza tym użytkownicy kru.pl cenią sobie uczciwe podejście do klienta, przejrzystość oferty bez ukrytych kruczków i doskonały support. Z racji niewielkiego stażu kru.pl na rynku, w sieci nie znajdziesz zbyt wielu opinii na jego temat. Poniżej jedna z nich.

Opinia Roberrta:

Polecam, szybka obsługa, tanie domeny, tylko mam nadzieje że nagle ceny nie zmienią się na takie jak są na n*

Opinia Alex S.:

pól roku korzystam i wszystko dobrze

Opinia Grzegorza K.:

Ja jestem zadowolony z ich usług. Z czystym sumieniem polecam.

Zalety kru.pl

 • dyski SSD i darmowe certyfikaty SSL w każdym planie
 • polska lokalizacja serwerów
 • dobre ceny pakietów
 • wsparcie dla SSH
 • dobre wsparcie techniczne
 • darmowy 14-dniowy okres testowy
 • częste promocje i upusty cenowe
 • możliwość zapłaty kryptowalutą
 • intuicyjny Direct Admin
 • firmę buduje zespół z wieloletnim doświadczeniem...

Wady kru.pl

 • ...choć sama firma istnieje od 2019 roku
 • stosunkowo mała pojemność serwerów

Podsumowanie

Dla kogo oferta kru.pl będzie odpowiednia? Sam usługodawca podpowiada: jego oferta skierowana jest do mikro, małych oraz średnich firm.

Potrzebujesz hostingu z automatyzacją procesów, na dobrych warunkach (cena/jakość) i stałym supportem? Jeżeli tak, to nie szukaj gdzie indziej i zaufaj marce kru.pl! Jest ona powiewem świeżości na polskim rynku hostingu (możliwość zapłacenia Bitcoinem!) i poważnym konkurentem dla bardziej znanych graczy.

Ocena firmy

Niezawodność
4
Pomoc techniczna
4
Staż na rynku
3.4
Zakres oferty
4.5

Komentarze